• Telefon : +90 (212) 283 8686

Biz Kimiz?

Sağlık sektöründe, başarısı kanıtlanmış uluslararası tecrübenin sunduğu bir ‘güç birliği’…

Sağlık sektöründe büyük zincirlere dahil olmayan, bağımsız çalışan hizmet sunuculara yenilikçi çözümlerle yepyeni fırsatlar ve avantajlar sağlayan bir grup satınalma organizasyonuyuz.

Bir hastanenin her gün yaptığı herhangi bir satınalma işlemini üyemiz olan onlarca hastane için her gün gerçekleştiren bir platformuz.

Uluslararası arenada kanıtlanmış başarımızla, küçüklü büyüklü tüm üyelerimizin gücünü birleştirerek, üyelerimizin medikal/nonmedikal sarf, destek hizmetler, biyomedikal ekipman, enerji gibi tüm ihtiyaçlarına etkin maliyetli, kaliteli, verimli, akılcı, sistemli ve sürdürülebilir satınalma çözümleri sunuyoruz.

Yalnızca üyelerimizin yararlandığı medForum Grup Satınalma Organizasyonu ile, üyelerimizin bugün varolan en büyük zincirden daha fazla satınalma yapan bir platformun üyesi olarak satınalma yapmalarını sağlıyoruz.

Amerika’yı yeniden keşfetmiyoruz. %99 hastanenin en az bir grup satınalma platformuna üye olduğu Amerika’da gerçekleşen uygulamaları yenilikçi bir vizyon ve uluslararası alanda başarısı kanıtlanmış uzman ekibimizle Türkiye şartlarına uyarlıyoruz.

Misyonumuz / Vizyonumuz

Üyelerimizin tedarik zincirini maliyet etkin ve verimli bir şekilde yönetmesini sağlamak üzere kurulan bir grup satınalma şirketiyiz.

Yakın coğrafyada tedarik zincirini yönetme alışkanlıklarını kökten değiştirecek yaratıcı, yenilikçi, lider bir platform olmayı hedefliyoruz.

medForum Grup Satınalma Organizasyonu’nda ‘bir elin nesi var, iki elin sesi var’ diyerek üyelerimizin kaliteli ürünü veya hizmeti doğru miktarda, doğru zamanda, doğru fiyatta, doğru ödeme koşulları ile düzenli ve sürdürülebilir bir yapıda tedarik etmelerini sağlıyoruz. Böylece üyelerimizin işletme giderlerini azaltıp sermaye ihtiyacını düşürürken kar marjını yükseltiyor; daha verimli çalışmalarına imkan tanıyor, tıbbi ve operasyonel hizmet kalitesini artırıyor, mutlak iç ve dış müşteri memnuniyetinin yükselmesine imkan veriyoruz.

Diğer yandan, tedarikçilerimizin yüksek hacimde, projekte edilebilen, düzenli akışın gerçekleştiği planlı üretim ve ithalata imkan veren, lojistik hizmetlerin koordine (organize) edilebildiği bir tedarik grafiği yakalamalarını sağlıyoruz. Böylece tedarikçilerimizin birim üretim/hizmet maliyetlerini düşürüyor, stoksuz veya fazla stokla yakalanmalarının önüne geçiyor, değişken kur maliyetlerinden etkilenme riskini azaltıyor, pazarlama ve lojistik giderlerinde ciddi tasarruf ortamı sağlıyoruz. Bütün bunlar tedarikçilerimizin de etkin maliyetlerle çalışmasına imkan veriyor, ürün ve hizmet kalitesini artırıyor, kar marjını yükseltiyor, düzenli ve sürprizlerden uzak nakit akışına kavuşmasını sağlıyor, iç ve dış müşteri memnuniyetini artırıyor.

Değerlerimiz

Bizi rakiplerimizden ayrıştıran ve vizyonumuzu gerçekleştirme sürecinde iş yapış tarzımıza yön veren en önemli etken değerlerimizdir.

Farklıyız çünkü;

 • Açıklık, dürüstlük, şeffaflık, hesap verebilirlik ve güven ‘olmazsa olmaz’larımız.

 • Gizlilik prensiplerine saygı duyuyoruz.

 • İnsana odaklanıyoruz, performansa bağlı yönetiyoruz.

 • Bilgi ile çalışıyor, ölçerek yol alıyoruz.

 • En iyi ekiple birlikte, uyumla sonuca gitmeye özen gösteriyoruz.

 • Değişmeyen tek şeyin öğrenme, gelişme ve geliştirme çizgisinde değişmek olduğunu iyi biliyoruz.

 • Yaratıcı düşünmeyi, yenilikçi olmayı teşvik ediyoruz.

 • İyi yönetişim ilkelerinden taviz vermiyoruz.

 • Yaptığımız işi sahipleniyoruz.

 • Düzenli, sistematik, sürdürülebilir bir yapılanmayı hedefliyoruz.

 • Kazan-kazan ilkesine dayanan, uzun soluklu işbirliğinden yanayız.

Ortaklarımız

J. Stephen Eaton

Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde, sağlık sektöründe aktif olan 10 farklı şirkette ortaklığı bulunan EDG Partners yatırım fonunun kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanıdır.

Yaşlı bakımı ve rehabilitasyon hizmetleri konusunda Amerika’nın en büyük zincirlerinden biri olan Centennial Healthcare’de 1992-2001 yılları arasında CEO ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu. LaVie Healthcare, HouseCall Medical and Regency Healthcare gibi çeşitli sağlık kurumlarının yönetim kurullarında görev yaptı. 2003 yılında sıfırdan kurduğu Navigator isimli grup satın alma şirketini, 2013 yılında 1.5 Milyar USD ciro üreten bir şirket olarak satma başarısı gösterdi.

Saint Joseph’s Health System and Emory Saint Joseph’s Inc. gibi kar amacı gütmeyen sağlık kurumlarının yönetim kurulu başkanlığını da yapan Mr. Eaton halen Emory University Healthcare, U.S. Fund for UNICEF ve Project Open Hand gibi NGO’larda yönetim kurulu üyesi olarak hizmet vermektedir.

Dr. Murat Dayanıklı

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni 1989 yılında bitirdi. Hemen ardından İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde işletme programını ve Yale Üniversitesi’nde sağlık yönetimi, kaynak kullanımı ve politikası yüksek lisans programını tamamladı.

Çalışma hayatına 1992 yılında Harvard Sağlık Sistemi’nde başladı. 1996 yılında Türkiye’ye dönerek Mart 2007 tarihine kadar Anadolu Sağlık Merkezi’nin sıfırdan kurulup Healthcare Global tarafından dünyanın en iyi on hastanesinden biri olarak gösterilmesini sağlayan çalışmalara öncülük etti. 2007-2010 yıllarında Birleşik Sağlık Kurumları’nın Medline markası ile Türkiye sathına yayılmış beşinci büyük hastane zinciri olması için yönetici ortak olarak çaba sarf etti. Sağlık alanında yatırım, yönetim ve danışmanlık hizmetleri veren Medibiz Sağlık Hizmetleri şirketinin kurucu ortağı olarak uluslararası projelere imza attı.

TÜSİAD Sağlık Projesi Yürütme Kurulu Başkanı olarak ‘Sağlıklı Bir Gelecek: Sağlık Reformu Yolunda Uygulanabilir Çözüm Önerileri’ adlı raporun oluşmasını yönlendiren Dr. Dayanıklı, sağlık yönetimi eğitmeni olarak ders verdiği Yeditepe Üniversitesi MBA Programı’nda 168 ders arasında birincilik, ‘Rotary Meslek Ödülü’ ve ‘Özel Sektörde Yılın Başarılı Sağlık Profesyoneli’ gibi çeşitli ödül ve sertifikalara layık bulunmuştur. Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu, Işık Mezunlar Derneği İstişare Konseyi ve Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi danışma kurulu üyesidir.

Ekibimiz

ESRA ALEMDAR

1974 doğumlu Esra Alemdar, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden 1996’da mezun oldu. Çalışma hayatına Ankara Sevgi Hastanesi’nde insan kaynakları ve kalite uzmanı olarak başladı. Memorial Sağlık Grubu, Kadıköy Şifa Sağlık Grubu, BSK/Medline Sağlık Grubu, Universal Hastaneler Grubu ve İzmir Kent Sağlık Grubu’nda insan kaynakları, kalite ve performans geliştirme süreçlerinde müdür ve direktör olarak göre aldı; JCI akreditasyonu ve re-akreditasyonu ile sağlık sektöründe EFQM (Avrupa Kurumsal Mükemmellik Modeli) Kalite Büyük Ödülü’nü ilk defa alan ekiplerin yönetiminde yer aldı. 2013- 2016 Mart arasında ise ısıtma sektöründe Avrupa’nın üçüncü büyük devi BDR Thermea Group Baymak’ta ülke insan kaynakları müdürü olarak görev yaptı. Esra Alemdar insan kaynağı planlama, işe alım, eğitim, performans değerlendirme, kariyer gelişim ve ücretlendirme, değişim yönetimi, JCI akreditasyonu ve EFQM süreçlerinde 20 yıllık deneyime sahiptir.

SEMA DURAN

1983 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümünde yaptı. Üniversiteyi okurken Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri’nde iki yıl çalıştı. Kadir Has Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı ile eğitimini tamamladı. 2005 yılında girdiği Acıbadem Sağlık Grubu’nda satınalma uzmanı olarak üç yıl çalıştıktan sonra İstanbul Cerrahi Hastanesi’ne satınalma sorumlusu olarak geçiş yaptı ve bir yıl sonra satınalma müdürlüğüne terfi etti. Hisar Intercontinental’de satınalma şefi ve Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde işletme koordinatör yardımcısı olarak çalıştı. Alanında 11 yıl tecrübesi var. Evli ve bir çocuk annesidir.

ŞADAN KÜÇÜKDOĞAN

1984 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sağlık Eğitim Fakültesi, Sağlık Eğitimi bölümünde tamamladı. Lisans eğitimini bitirdikten hemen sonra, 2006 yılında Acıbadem Sağlık Grubu’nun satınalma ve lojistik direktörlüğünde satınalma uzman yardımcısı olarak işe başladı. 2008 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı’nın işlettiği Academic Hospital’de satınalma sorumlusu olarak başladı ve aynı hastanede 2010 yılında satınalma müdürü görevini üstlenerek toplam yedi yıl görev yaptı. 2014 yılı Ekim ayından bugüne Medforum bünyesinde satınalma yöneticisi olarak görev yapıyor.

SELMA ERGİN ÖZMERİÇ

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni 1986 yılında bitirdi. Türk Philips ve Sandoz İlaç Sanayii A.Ş.’de planlama ve sistem analisti olarak görev aldı. RJ Reynolds Tütün Pazarlama’da iş sistemleri ve global proje yöneticiliği yaptı. Japan Tobacco International’da Türkiye ve MENA bilgi teknolojileri direktörü olarak görev aldı. Birleşik Sağlık Kurumları bilişim direktörlüğü, Medicalpark Grubu bünyesinde Kuzey Medikal genel müdürlüğü pozisyonlarında hizmet verdi. Kamu laboratuvar ihalelerinde aktif olarak çalıştı. T.C. Sağlık Bakanlığı Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği’nde Türkiye’nin en kapsamlı laboratuvarının kuruluşuna öncülük etti. Medforum’da yarı-zamanlı çalışan Özmeriç aynı zamanda Destekpoint Limited Şirketi yönetici ortağıdır.

GÜL ÖZTÜRK

1988 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nü 2012 yılında bitirdi. Üniversite döneminde muhabir ve editör olarak okul bünyesindeki dergide, radyoda ve anlaşmalı haber sitelerinde görev aldı. Mezuniyetle birlikte internet için içerik ve video üreten web sitelerinde metin yazarlığı ve içerik editörlüğü yaptı. 2016 yılının Şubat ayından itibaren Medforum’da iletişim uzmanı olarak görev yapıyor.

DERİN SÖKMEN

1982 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde doğdu. Orta okul ve lise eğitimini Saint Michel Lisesi’nde tamamladı. 2003 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2009 yılında yine Marmara Üniversitesi’ne ait Sağlık Kurumları İşletmeciliği yüksek lisans programını tamamladı. Üniversite yıllarından itibaren sağlık sektöründe çalışmaya başlayarak toplamda 15 yılın üzerinde bir iş deneyimine sahip oldu. Memorial Sağlık Grubu ve Anadolu Sağlık Merkezi’nin kuruluş aşamalarında görev aldı. 11 yıldan uzun bir süre çalıştığı Anadolu Sağlık Merkezi bünyesinde hasta ilişkileri, idari hizmetler, satınalma, lojistik yönetimi, pazarlama ve CRM alanlarında yöneticilik yaptı; sağlık tedarik zincirinin dönüşümüne öncülük eden çalışmalarda bulundu. Medforum’da süreç yönetimi ve veri altyapısı alanlarında yarı-zamanlı çalışmaktadır.